Delta PMC-05V015W1AA SMPS
Description
Brand : Delta Electronics Model Number : PMC-05V015W1AA Product Type : SMPS / Power Supply Series : PMC Series Output Voltage : 5 VDC Output Current : 3 A Output Power : 15 W Input Voltage : 85-264 VAC Input Frequency : 47-63 Hz Efficiency : >80% Mounting Type : Panel Mount Cooling Type : Convection Cooling Protection : Overload / Overvoltage / Short Circuit Housing Material : SECC Steel Indicator : Green LED DC OK Operating Temperature : -10°C to +70°C Storage Temperature : -25°C to +85°C Noise Level : <40 dBA Application : Industrial Automation & Control Panels Dimensions (L x W x H) : 77 x 51 x 28 mm Dimensions in Inch : 3.03 x 2.01 x 1.10 Inch Package Dimensions in CM : 7.7 x 5.1 x 2.8 cm Weight : 0.16 kg Color : Silver Country of Origin : Taiwan Warranty : 1 Year Condition : New